Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
64483 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 21, artykułów: 44, obserwuje: 10

Sposób działania klimatyzacji

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Podstawowym założeniem działania systemu klimatyzacji jest pobranie energii w jednym miejscu i oddanie jej w innym.

Aby proces mógł przebiec prawidłowo, potrzebna jest jednostka wewnętrzna oraz zewnętrzna, połączone ze sobą miedzianymi rurami (średnica np. 10 i 15 mm oraz grubość ścianki 1 mm). Po instalacji całego systemu napełnia się go specjalnym czynnikiem chłodniczym, który krąży w układzie, jest sprężany i rozprężany, powodując obniżenie lub podwyższenie temperatury powietrza. Taki układ to klimatyzacja typu Split, jeden z najpopularniejszych układów dostępnych obecnie na rynku.

Można wyróżnić cztery główne procesy zachodzące podczas pracy systemu klimatyzacji:

Po pierwsze, sprężanie. Opary czynnika chłodniczego o niskim ciśnieniu i temperaturze powracające z wymiennika jednostki wewnętrznej są kierowane do sprężarki jednostki zewnętrznej, w której poddane sprężaniu przyjmują postać gazową o wysokim ciśnieniu i temperaturze i są tłoczone na wymiennik jednostki zewnętrznej.

Po drugie, skraplanie. Wentylator jednostki zewnętrznej wymusza przepływ powietrza przez powierzchnię wymiennika, aby obniżyć temperaturę czynnika chłodniczego, co z kolei doprowadza do transformacji gazu w ciecz o wysokim ciśnieniu.

Po trzecie, rozprężanie. Ciecz o dużym ciśnieniu przepływa przez zawór rozprężny, który zmienia wartość ciśnienia czynnika z wysokiej na niską. Powoduje to, że jego temperatura spada poniżej temperatury chłodzonego pomieszczenia. W ten sposób uzyskany zostaje zimny i rozprężony czynnik chłodniczy w stanie ciekłym.

Po czwarte, parowanie. Czynnik zostaje przekierowany do parownika (jednostka wewnętrzna), gdzie w wyniku parowania pochłania ciepło z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu zamkniętym przechodząc w stan gazowy. Opary czynnika chłodniczego kierują się z powrotem do sprężarki i cały proces pracy systemu klimatyzacji rozpoczyna się od początku.

Nie tylko chłodzenie

Klimatyzacja odpowiada za odpowiednie dostosowanie temperatury, wilgotności, czystości oraz dystrybucję powietrza w pomieszczeniu. Oprócz chłodzenia zaawansowany system klimatyzacji pozwala również na efektywną wentylację, grzanie, oczyszczanie oraz osuszanie powietrza przestrzeni, w której człowiek przebywa.

Kolejna Akademia Klimatyzacji LG już otwarta

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Dotychczas działają w Polsce trzy profesjonalne Akademie Klimatyzacji LG. 13 października br. została uroczyście otwarta czwarta placówka tego typu, tym razem w Katowicach.

Akademia Klimatyzacji LG to międzynarodowy projekt skierowany przede wszystkim do specjalistów z branży HVACR (dystrybutorów, handlowców, projektantów, instalatorów, serwisantów). Głównym celem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie kwalifikacji profesjonalistów sektora klimatyzacyjno-grzewczego w ramach cyklicznych szkoleń oraz spotkań. Do tej pory placówki Akademii Klimatyzacji LG działają z rozmachem w Warszawie, Wrocławiu oraz Gdyni. Do tego grona dołączyła nowa Akademia zlokalizowana w Katowicach.

Nowo otwarta placówka wraz z biurem regionalnym LG w Katowicach to najnowocześniejsze centrum szkoleniowe, w którym przekazywana będzie wiedza o najnowszych systemach klimatyzacji LG zarówno pod kątem merytorycznym, jak i praktycznym.

Akademia w Katowicach, podobnie jak trzy pozostałe placówki, oferuje w pełni wyposażone sale wykładowe oraz sale przeznaczone do zajęć praktycznych, w których znajdują się wszystkie najważniejsze modele klimatyzatorów, systemów klimatyzacji, pomp ciepła oraz modułów grzewczych LG. Stworzona została również specjalna strefa V-net, w której znajdują się wszystkie sterowniki centralne, bramki BMS, podzielniki energii oraz sterowniki indywidualne od LG.

Wiedza zdobyta podczas zajęć jest wzbogacana o profesjonalne szkolenia montażowo-serwisowe. Nowe kwalifikacje zdobyte podczas szkoleń zostają potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Zapraszamy wszystkich specjalistów z branży HVACR zainteresowanych szkoleniami w jednej z Akademii Klimatyzacji LG do kontaktu oraz do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat szkoleń:

https://www.strefaklimatyzacji.pl/akademia/

https://www.strefaklimatyzacji.pl/aktualnosci1/lg-otwiera-czwarta-akademie-klimatyzacji-w-polsce,72.html