Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
64483 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 21, artykułów: 44, obserwuje: 10

Hotel BLUE LAGOON VILLAGE

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »
Specjaliści z LG stanęli przed nie lada wyzwaniem zaprojektowania i wykonania systemów klimatyzacji oraz centralnego sterowania w pięciogwiazdkowym kompleksie hotelowym zlokalizowanym na jednej z greckich wysp – Kos.

Nowo wybudowany Hotel BLUE LAGOON VILLAGE oddaje do dyspozycji odwiedzających 370 luksusowych pokoi w większości z widokiem na morze. Łączna powierzchnia kompleksu to aż 110 000 m2 sąsiadujących bezpośrednio z piaszczystymi plażami wyspy, wraz z 5 odkrytymi basenami, jacuzzi i sauną dla gości.

Klient złożył zamówienie w LG na instalację VRF z nowoczesnym centralnym zarządzaniem, która zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesnej redukcji zużycia energii elektrycznej. Ostatecznie zainstalowano system Multi V z jednostkami wewnętrznymi kanałowymi, a kontrolę nad całym systemem sprawuje sterownik centralny ACP oraz sterownik AC Manager.
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl

Kampus Tor Vergata

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »
Rzym, Włochy. Kampus rzymskiego uniwersytetu Tor Vergata stanowi idealne miejsce dla studentów do nauki oraz prowadzenia zajęć praktycznych. Kampus to ponad 600 ha terenu, na którym znajduje się 6 różnych wydziałów: Ekonomii, Inżynierii, Nauk Humanistycznych, Prawa, Medycyny i Nauk Ścisłych.

Kampus to także rozbudowana baza noclegowa dla studentów, którzy mogą korzystać z nowoczesnych jedno- i dwuosobowych pokojów. Dla większej wygody studentów mieszkających na terenie kampusu władze uniwersytetu postanowiły dodatkowo wyposażyć budynki w wydajne systemy chłodzenia i grzania LG, a centralne zarządzanie całym systemem oparto o sterowniki ACP oraz AC Manager.

Instalację systemów klimatyzacji zlecono specjalistom z LG Electronics.

blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl

Czytamy etykietę energetyczną…

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »
Etykieta energetyczna zawiera informacje o podstawowych parametrach technicznych urządzenia, np. o zużyciu energii elektrycznej czy poziomie emitowanego hałasu. Etykiety energetyczne są na tyle pomocne, że pozwalają konsumentowi w szybki i łatwy sposób porównać właściwości produktów tego samego typu i przeznaczenia.

blog budowlany - mojabudowa.pl
A jak przedstawia się kwestia etykiety energetycznej w przypadku urządzeń klimatyzacyjnych?

Dla klimatyzatorów obowiązuje klasa efektywności energetycznej ze skalą A-G, którą określa dyrektywa 2002/40WE. Wprowadzono nowe klasy efektywności energetycznej: A+, A++ oraz A+++ (w przypadku klimatyzatorów nowe klasy energetyczne wprowadzono w styczniu 2013 roku). Po zmianach, etykieta energetyczna powinna pokazywać siedem klas efektywności od „A” do „G”.

Etykieta efektywności energetycznej musi zostać umieszczona przez producenta urządzenia w widocznym dla klienta miejscu. Nowe etykiety są identyczne dla każdego kraju należącego do Wspólnoty Europejskiej, i nie ma konieczności zamieszczania na nich krajowych wersji językowych. Jest to możliwe dzięki użyciu piktogramów informacyjnych zamiast zapisu słownego.
 
Jak czytać przykładową etykietę efektywności energetycznej dla urządzeń klimatyzacyjnych, prezentuję poniżej.
blog budowlany - mojabudowa.pl

Etykieta zawiera m.in. informacje o:
  • modelu urządzenia,
  • klasie efektywności energetycznej,
  • rocznym zużyciu energii,
  • wydajności chłodzenia/grzania przy pełnym obciążeniu (kW),
  • efektywności energetycznej w trybie chłodzenia/grzania przy pełnym obciążeniu,
  • poziomie emitowanego hałasu;
Więcej informacji na temat etykiety efektywności energetycznej dla klimatyzatorów można znaleźć pod adresem: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/porady-eksperta/czym-jest-i-do-czego-sluzy-etykieta-energetyczna,12.html

 Karol Fornalczyk