Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
64502 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 21, artykułów: 44, obserwuje: 10

LG na Policji

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »
Specjaliści z LG Electronics zostali wezwani do budynku Komendy Głównej Policji południowej Hiszpanii w Sewilli (Jefatura Provincial de Sevilla) celem złożenia i zainstalowania nowego systemu klimatyzacji, który miałby zastąpić stary, mało energooszczędny układ. Do zagospodarowania przeznaczono powierzchnię 8 000 m2.

Do realizacji wybrano system LG Multi V III, który po zainstalowaniu zmniejszył pobór energii elektrycznej wszystkich urządzeń o 50% w stosunku do poprzedniego systemu. Zastosowano klimatyzatory kasetonowe 1-stronnego nawiewu, kanałowe oraz zestawy kontrolne AHU z zaworami EEV, których zadaniem jest dostawa chłodu/ciepła do centrali wentylacyjnej. Całość zarządzana jest z poziomu sterownika AC Smart.

blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl

Moduł LG dla budynków wielkopowierzchniowych

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »
Moduł HYDRO KIT, proponowany przez LG, to doskonałe rozwiązanie dla wielkopowierzchniowych budynków komercyjnych zarówno jedno, jak i wielokondygnacyjnych. Może być również efektywnie zastosowany w domach jedno i wielorodzinnych o dużej powierzchni mieszkalnej przy jednoczesnym zainstalowaniu w nich systemu Multi V.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Moduł HYDRO KIT charakteryzuje się dużą łatwością konfiguracji z dodatkowymi odbiornikami ciepła. Może pracować nie tylko w celu produkcji ciepłej wody użytkowej – dodatkowo wspomaganej panelami słonecznymi, ale także jest w stanie wykonywać pracę w połączeniu z instalacją ogrzewania podłogowego, grzejnikami oraz fan-coilami, jako kompletny system ogrzewania lub też chłodzenia.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Moduł emituje do atmosfery znacznie mniej CO2 niż systemy grzewcze wykorzystujące paliwa kopalne. Ten moduł odzyskuje energię z powietrza dla ogrzania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej, dzięki czemu emisja CO2 zostaje ograniczona do 30% wytwarzanego w tym samym procesie przy wykorzystaniu tradycyjnego gazowego kotła grzewczego.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie modułu HYDRO KIT do ogrzewania budynków za pomocą systemu podłogowego ze względu na to, że temperatura powierzchni podłogi nie powinna przekraczać 29oC, a w łazienkach i przy przegrodach zewnętrznych budynku – 34oC, przez co przyjmuje się, że gęstość strumienia ciepła nie może być większa niż około 80 W/m2.

HYDRO KIT ma wiele zastosowań, w tym m.in.:
  • ogrzewanie całościowe budynku,
  • ogrzewanie ciepłej wody użytkowej,
  • ogrzewanie wody do instalacji podłogowej,
  • chłodzenie wody do instalacji podłogowej,
  • chłodzenie powietrza wodą;
Koszty montażu systemu chłodzenia i ogrzewania opartego na agregatach Multi V w połączeniu z modułem HYDRO KIT są porównywalne z kosztami konwencjonalnych systemów ogrzewania (olejowych i gazowych) połączonych z systemem chłodzenia Multi V. Istotna różnica między tymi dwoma rozwiązaniami zawiera się w wysokości kosztów eksploatacyjnych, gdzie przy rozwiązaniach proponowanych przez LG są one zdecydowanie niższe.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod tym adresem:
 https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/artykuly/hydro-kit-innowacyjne-systemy-ogrzewania-podlogowego-i-produkcji-wody-uzytkowej-marki-lg,7.html

 Karol Fornalczyk
Komentarze (4)
autor: seven   dodano: 2014-12-17 | 15:21:35
Jeżeli "Koszty montażu systemu chłodzenia i ogrzewania opartego na agregatach Multi V w połączeniu z modułem HYDRO KIT są porównywalne z kosztami konwencjonalnych systemów ogrzewania (olejowych i gazowych) połączonych z systemem chłodzenia Multi V. Istotna różnica między tymi dwoma rozwiązaniami zawiera się w wysokości kosztów eksploatacyjnych, gdzie przy rozwiązaniach proponowanych przez LG są one zdecydowanie niższe." Proszę podać jaki będzie koszt instalacji dla domu 160m użytkowej?
Odpowiedź do seven
autor: strefaklimatyzacji   dodano: 2014-12-30 | 08:48:26
Witam, w przypadku oszacowania kosztów montażu systemu niezbędna jest informacja odnośnie lokalizacji tego konkretnego obiektu (województwo), tak aby można było przekierować Pana do odpowiedniego handlowca, który dokona właściwej wyceny. Trudno jest podać kwotę bez osobistego zapoznania się z metrażem oraz specyfiką budynku. Ponadto wcześniej należy dokonać wizji lokalnej obiektu. Pozostaje jeszcze kwestia oszacowania robocizny instalatora.
autor: seven   dodano: 2014-12-30 | 10:02:03
Woj. Mazowieckie, strona zachodnia, jak widać na blogu dom jeszcze jest w trakcie budowy.
Odpowiedź do seven
autor: strefaklimatyzacji   dodano: 2015-01-08 | 11:06:26
Witam, przepraszam za zwłokę...mogę Panu polecić naszego handlowca, Pana Szymona Krupę, oto jego nr tel. 607 330 838. Proszę się z nim skontaktować. Na pewno odpowie na wszystkie Pana pytania i pomoże w oszacowaniu ewentualnych kosztów. Pozdrawiam

LG w Bauer Energy

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »
Tym razem LG Electronics zaopatrzyło w ciekawe systemy klimatyzacji budynek Bauer Energy o łącznej powierzchni 2 500 m2, z czego cała powierzchnia ogrzewania urządzeniami LG wynosi 1 100 m2. Budynek Bauer Energy jest nowym magazynem z pomieszczeniami biurowymi tej firmy.

Zleceniodawca zgłosił zapotrzebowanie na kompletne rozwiązania chłodzenia oraz ogrzewania powierzchni budynku. Zaproponowano więc montaż dwóch systemów LG – Multi V Heat Recovery (zadanie: równoległe ogrzewanie i schładzanie różnych pomieszczeń w jednym czasie) oraz pompę ciepła typu powietrze-woda Therma V (zadanie: ogrzewanie podłogowe na parterze budynku ok. 500 m2). Obydwa systemy zarządzane są wspólnie przy użyciu sterownika AC Smart II.

blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl