Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
65315 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 21, artykułów: 44, obserwuje: 10

Pompa ciepła Therma V znów w ofercie produktowej L

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Therma V LG

Pompy ciepła Therma V powietrze-woda stanowią nową kategorię produktu sygnowanych przez markę LG. Produkty zostały specjalnie zaprojektowane zarówno dla nowych, jak i modernizowanych domów. Pompy ciepła Therma V zostały wyposażone w zaawansowaną technologię grzewczą LG oraz posiadają najwyższą oszczędność energetyczną, a także są bardzo łatwe w obsłudze i sterowaniu.

Najlepsza technologia i nieograniczone możliwości

Pompę Therma V mogą Państwo zastosować w swoich domach jako rozwiązanie grzewcze poczynając od ogrzewania podłogowego, a na dostarczaniu ciepłej wody do wielu źródeł ciepła kończąc. Zastosowana technologia inwerterowa LG, dzięki optymalizacji podzespołów takich, jak: pompa wodna, wymiennik ciepła i wentylator silnika, zapewnia doskonałą efektywność energetyczną. Technologia bezpośredniej kontroli ciśnienia gwarantuje stabilną wydajność grzewczą w niskiej temperaturze.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dodatkowo, w celu zabezpieczenia przed korozją, aluminiowe lamele zewnętrznego wymiennika ciepła zostały pokryte epoksydową powłoką antykorozyjną LG Gold Fin, która przez długi okres czasu utrzymuje doskonałe właściwości przewodzenia ciepła.

Przydatna symulacja ekonomiczna

Jeżeli chcą Państwo w szybki i prosty sposób dowiedzieć się np., jaki będzie roczny koszt poboru energii pompy Therma V w porównaniu z systemem konwencjonalnego ogrzewania, ile wyniesie roczna ilość emitowanego CO2, miesięczna ilość i koszt energii, a także całkowita ilość energii cieplnej w kWh w odniesieniu do temperatury zewnętrznej, wystarczy zastosować symulację ekonomiczną własnej pompy cieplnej Therma V za pomocą programu doborowego LATS-Therma V LG.

Po więcej szczegółowych informacji na temat innowacyjnej pompy ciepła marki LG Electronics zapraszam tutaj: https://www.strefaklimatyzacji.pl/aktualnosci1/nowosc-w-ofercie-lg-pompy-ciepla-therma-v,39.html

Komentarze (2)
autor: klimatyzacja-k1 dodano: 2016-05-10 | 23:37:03
Ja polecam zdecydowanie pompy ciepła. Ostatnio firma Ecotechnik zamontowała mi pompę ciepła (powietrze-woda) firmy FUJITSU. Jest to tzw.powietrzna pompa ciepła, która jako źródło ciepła pobiera energię zawartą w powietrzu atmosferycznym i wykorzystuje ją do ogrzewania pomieszczeń oraz do podgrzewania wody użytkowej. Pompy ciepła typu powietrze/woda wyróżniają się stosunkowo wysokim współczynnikiem wydajności cieplnej COP>4 oraz charakteryzują się wyjątkowo cichą pracą. Mogą współpracować z wieloma odbiornikami ciepła tzn. grzejnikami, klima-konwektorami, czy ogrzewaniem podłogowym. W swojej ofercie mają jeszcze oni pompy nisko i wysoko temperaturowe i te drugie uzyskują temperaturę czynnika roboczego w granicach 65 C, bez zastosowania grzałek. A co oznacza wspomniany już wcześniej współczynnik COP =4? W przypadku tej pompy oznacza to, że ponad 70% dostarczanego przez pompę ciepła pochodzi z energii odnawialnej, a resztę stanowi koszt zużytej energii elektrycznej. Zastosowanie pomp ciepła pozwala więc na znaczną redukcję kosztów ogrzewania. Zobacz więcej na naszej stronie: http://www.ecotechnik.pl
Odpowiedź do klimatyzacja-k1
autor: strefaklimatyzacji   dodano: 2016-05-13 | 11:04:14
Szanowny Panie, zasadniczo wszystko się zgadza, opisana definicja pompy ciepła czy też samego współczynnika COP, ale niestety taka promocja produktu mnie nie zachęca, gdyż u każdego producenta zasada działania jest taka sama, a jak to zwykle bywa diabeł tkwi w szczegółach takich jak np. zakres i parametry pracy. Dla porównania pompy wysokotemperaturowe marki LG uzyskują temperaturę czynnika roboczego w granicach 80 °C, a zakres temperatur zewnętrznych przy których mogą pracować to w zależności od modelu od -20°C do 30°C lub od -15 do 35°C. Na wskazanej przez Pana stronie nie znalazłem innych producentów pomp ciepła, dlatego nie mogę się wypowiedzieć czy wybór tego produktu był optymalny dla Pana potrzeb, ale nie zamierzam też podważać decyzji instalatora. Niemniej jednak chciałbym pogratulować decyzji zakupu tego typu urządzenia, gdyż należy pamiętać iż warto inwestować w takie rozwiązania jakimi są pompy ciepła, ponieważ umożliwi nam to obniżenie rachunków za ciepłą wodę lub ogrzewanie, a przy okazji dbamy także o nasze środowisko. Pozdrawiam.

Rekuperacja w gospodarstwach domowych to priorytet

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Centrala rekuperacyjna LG Eco V

Do niedawna centrale rekuperacyjne były wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle, gdzie możliwe było wtórne wykorzystanie ciepła zgromadzonego w odprowadzanym przez wentylację powietrzu. Obecnie jednak oszczędności wynikające z zastosowania central rekuperacyjnych z odzyskiem ciepła stają się coraz popularniejszymi rozwiązaniami w budownictwie mieszkaniowym.

Centrala rekuperacyjna?

Centrala rekuperacyjna LG Eco V umożliwia odzysk ciepła lub chłodu z usuwanego powietrza i przekazanie go świeżemu, nawiewanemu powietrzu. Rekuperator składa się z dwóch wentylatorów – wywiewnego i nawiewnego, a także z wymiennika ciepła, w którym dochodzi do wymiany ciepła lub chłodu pomiędzy mijającymi się strumieniami powietrza nawiewanego i usuwanego, bez ich mieszania.

Duża oszczędność energetyczna

Centrala rekuperacyjna LG Eco V pozwala zmniejszyć od 50 do nawet 90 proc. energię potrzebną do ogrzania nawiewanego powietrza, zapewniając przy tym zdrowe i świeże powietrze.

Przykład. Przypuśćmy, że mają Państwo dom o powierzchni, dajmy na to, 160 m2, w którym wskazana jest wymiana powietrza na poziomie ok. 350-400 m3/h, i średnio ok 200 dni w roku odzyskiwane jest ciepło. Przybliżona oszczędność energii wyniesie jakieś 7000 kWh. Mnożąc ten wynik przez aktualną stawkę za energię, uzyskają Państwo całkiem niezłą sumkę oszczędności, a tym samym koszt centrali rekuperacyjnej zwróci się w bardzo krótkim czasie.

Gdzie najlepiej sprawdzi się rekuperacja?

Zastosowanie central rekuperacyjnych jest obecnie bardzo szerokie. Mogą one być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, ale także doskonale sprawdzą się również m.in. w biurach, salonach fryzjerskich, sklepach, pubach, kawiarniach, wszelkiego rodzaju warsztatach oraz halach produkcyjnych.

Centrale rekuperacyjne powinny być stosowane wyłącznie w dobrze zaizolowanych budynkach z nowymi oknami, które posiadają tradycyjną wentylację naturalną, czyli tzw. grawitacyjną.

Więcej na temat central rekuperacyjnych LG oraz samego procesu rekuperacji można znaleźć w tym linku: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/artykuly/rekuperacja-czyli-skuteczny-system-wymiany-powietrza,31.html