Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
65315 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 21, artykułów: 44, obserwuje: 10

LG Electronics w centrum technicznym AMADA

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Firma LG zaprojektowała dla japońskiego koncernu AMADA system klimatyzacji w jego nowej siedzibie włoskiego oddziału, zlokalizowanej w miejscowości Piacenza. Całkowita powierzchnia użytkowa biurowca wynosi 5400 m2.

System klimatyzacji został oparty o sprawdzone rozwiązania ogrzewania i chłodzenia zarówno konwencjonalnego na powierzchniach wspólnych, jak i dedykowanego dla powierzchni, w których niezwykle istotna jest precyzyjna kontrola wilgotności powietrza oraz rozwiązań charakterystycznych dla powierzchni biurowych (ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego), w których zgodność parametrów cieplnych dominuje nad hydrometrycznymi.

LG Electronics zaprojektowało system Multi V, który gwarantuje użytkownikom oszczędność zużycia energii elektrycznej oraz zapewnia ochronę środowiska naturalnego.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


LG Electronics uhonorowane Certyfikatem EUROVENT

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Z przyjemnością informuję Państwa, iż LG Electronics otrzymała prestiżowy certyfikat efektywności energetycznej, który został przyznany przez europejską organizację EUROVENT dla zaawansowanego systemu klimatyzacji Multi V IV (VRF).

Program certyfikacji EUROVENT pozwala użytkownikom dokonać właściwego wyboru urządzenia zgodnego ze specyfiką projektową, a także umożliwia właściwe oszacowanie kosztów zużycia energii. Producentom z branży HVACR, którzy uczestniczą w tym programie, certyfikacja pozwala wyrównać konkurencję oraz systematyzację parametrów technicznych urządzeń.

Jeśli zdecydują się Państwo na produkty oznaczone Certyfikatem EUROVENT, to otrzymają Państwo gwarancję, że urządzenia takie będą działać zgodnie z dokumentacją projektową, że dane opublikowane i przekazane są autentyczne, a zużycie energii oraz koszty z tym związane zostały prawidłowo określone.

logo Eurovent

Więcej na ten temat można poczytać tutaj:

https://www.strefaklimatyzacji.pl/aktualnosci1/lg-otrzymalo-certyfikat-euroventu-dla-technologii-vrf,20.html

https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/artykuly/programy-certyfikacji-eurovent,24.html

Obowiązek serwisowy i podstawowe warunki gwarancji

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Z uwagi na to, iż wielkimi krokami zbliża się sezon wiosenno-letni, a więc czas intensywnego użytkowania systemów klimatyzacji, przypominam Państwu o odpowiednim przygotowaniu urządzeń klimatyzacyjnych do sezonu i konieczności ich serwisowania. Poniżej prezentuje kilka najważniejszych zapisów zaczerpniętych z Karty Gwarancyjnej urządzeń LG.

Podstawowe założenia

Każdy posiadacz systemu klimatyzacji jest zobowiązany do przeprowadzenia w ciągu roku przynajmniej dwóch przeglądów technicznych klimatyzatora (minimum trzech przeglądów technicznych w ciągu roku dla urządzeń pracujących w sposób ciągły, np. w serwerowniach) w porze jesienno-zimowej i zimowo-wiosennej w celu dokonania niezbędnych do prawidłowej pracy czynności serwisowych, zgodnych z wykazem znajdującym się w Instrukcji Obsługi urządzenia.

Każda instalacja sprzętu LG pociąga za sobą odpowiedzialność serwisowania tegoż sprzętu przez firmę instalującą, która w okresie gwarancji będzie ponosić koszt robocizny, natomiast części będą dosyłane bezpłatnie przez LGEPL.

W przypadku braku wykonywania obowiązkowych przeglądów technicznych użytkownik klimatyzacji traci wszelkie prawa wynikające z Gwarancji.

Użytkownik traci również wszelkie prawa wynikające z Gwarancji w przypadku stwierdzenia dokonywania nieautoryzowanych napraw lub zmian konstrukcyjnych.

Konserwacja systemu klimatyzacji obejmuje, m.in.:

  • czyszczenie filtrów jednostki wewnętrznej,

  • czyszczenie lameli parownika i skraplacza,

  • sprawdzenie szczelności połączeń układu chłodniczego,

  • pomiar ciśnień czynnika chłodniczego,

  • pomiar sprawności elektrycznej,

  • pomiar wydajności chłodniczej,

  • sprawdzenie instalacji odprowadzenia kondensatu pod względem drożności,

  • sprawdzenie przewodów i izolacji ze względu na uszkodzenia mechaniczne,

  • sprawdzenie działania urządzeń sterujących.

Wady sprzętu ujawnione w okresie obowiązywania Gwarancji usuwane będą bezpłatnie przez autoryzowanego instalatora, w terminie nie przekraczającym 14 dni roboczych, licząc od daty zgłoszenia urządzenia do naprawy. Okres ten może ulec wydłużeniu do 21 dni w przypadku potrzeby sprowadzenia części zamiennych z poza granic kraju.

Więcej informacji na temat serwisowania systemów klimatyzacji LG oraz warunków gwarancji, jakimi są one objęte, można znaleźć pod adresem:

https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/porady-eksperta/podstawowe-warunki-gwarancji-klimatyzatorow-lg,30.html

blog budowlany - mojabudowa.pl