Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Zadbaj o odpowiednią temperaturę dla dziecka

Data dodania: 2017-08-07
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Klimatyzacja to na pewno wygodny oraz skuteczny sposób na przetrwanie upalnych dni podczas okresu letniego, który, jak żaden inny, przynosi natychmiastową ulgę. Jednak czy taka metoda schładzania naszego organizmu jest równie odpowiednia dla małych dzieci? Oczywiście, że tak, ponieważ to bezpieczny sposób, aby uchronić małego człowieka przed udarem cieplnym. Jednak używanie klimatyzacji w takim przypadku musi być racjonalne i przede wszystkim odpowiedzialne.

Optymalne warunki cieplne dla dziecka

Małe dziecko do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiednich warunków termicznych zarówno pod względem wysokości temperatury, jak i wilgotności powietrza. O ile dla dorosłej osoby optymalna temperatura powietrza to około 20-22 stopnie Celsjusza, a wilgotność mieści się w przedziale 60-70 proc., to dla małego dziecka takie wartości są już nieco inne. Najbardziej odpowiednia dla noworodka temperatura powinna się utrzymywać na poziomie 24 stopni Celsjusza, bez względu na porę dnia. Z kolei w przypadku niemowlaka oraz dzieci nieco starszych, wystarczająca będzie temperatura na poziomie 20 stopni Celsjusza.

Potówki i SIDS

System klimatyzacji może być jak najbardziej zastosowany w pokoju dziecięcym, jednak należy pamiętać, aby strumień wywiewanego powietrza nie był bezpośrednio skierowany na miejsce, w którym przebywa lub śpi dziecko. Należy również zachować odpowiednią różnicę pomiędzy temperaturą zewnętrzną, a tą panującą we wnętrzu, która powinna wynosić nie więcej niż 6 stopni Celsjusza. Zbyt duże przegrzanie organizmu dziecka może być bardzo niebezpieczne, wywołując m.in. tzw. potówki. Ponadto odpowiednio schłodzone powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko jest również bardzo ważne z punktu widzenia zależności zachodzących pomiędzy zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt (SIDS – ang. Sudden Infant Death Syndrome) a ciepłem w nocy. Stosowanie klimatyzacji znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia tego typu zdarzeń.

W walce z astmą oraz alergią

Zaawansowany system klimatyzacji zapewnia nie tylko skuteczne chłodzenie pomieszczeń mieszkalnych, ale również szybko ogrzeje powietrze w pokoju dziecka w zaledwie kilka minut. Uchroni to malucha przed przeziębieniem oraz innymi przykrymi dolegliwościami wynikającymi ze zbyt dużego wychłodzenia młodego organizmu. Klimatyzacja umożliwia również stworzenie odpowiedniego środowiska powietrznego dla dzieci cierpiących na przykład na astmę lub alergie. Innowacyjne systemy filtrów w systemach klimatyzacji skutecznie eliminują z powietrza kurz, roztocza oraz wszelkiego rodzaju zarodniki pleśni, co czyni powietrze w pomieszczeniach zamkniętych znacznie bezpieczniejszym oraz zdrowszym dla małego dziecka.

Pamiętaj o regularnym serwisowaniu

Najważniejsza kwestia. Stosując klimatyzację w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko, należy kategorycznie pamiętać o systematycznym czyszczeniu klimatyzacji oraz wymianie filtrów przynajmniej raz na 3 miesiące. Takie prace powinno się zlecać specjalistycznym firmom serwisowym.

System klimatyzacji, który jest rozsądnie używany, nie zaszkodzi żadnemu z jego użytkowników, nawet temu najmniejszemu.

Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać tutaj:https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/abc-klimatyzacji/klimatyzacja-w-domu-a-dzieci,3.html

Artykuł:  Letni Survival, czyli ostrożnie z klimą

Data dodania: 2017-08-02
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Sezon letni w pełni, a więc coraz częściej szukamy skutecznych metod na schłodzenie własnego organizmu. Czy to w domu, czy też w pracy najskuteczniejszym sposobem na przyjemne ochłodzenie jest oczywiście klimatyzacja. Jednak nieumiejętne stosowanie tego systemu może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Klimatyzacja nie szkodzi

System klimatyzacji to bez wątpienia bardzo wygodny i niezastąpiony sposób na przetrwanie letnich upałów. Nie brak jednak opinii, że klimatyzacja jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Jednak to nie klimatyzacja szkodzi, lecz nieumiejętne jej wykorzystanie. Nie wystarczy ją jedynie regularnie czyścić i serwisować. Trzeba również wiedzieć, na jaką temperaturę ustawić urządzenie w lecie, aby skutecznie schłodzić oraz nawilżyć powietrze w pomieszczeniu zamkniętym i przy tym nie narazić się na przykre konsekwencje zdrowotne.

Zbyt mocne schłodzenie pomieszczenia oraz nadmierna różnica temperatur pomiędzy tą panującą wewnątrz, a tą zewnętrzną może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, szczególnie, jeżeli zbyt często wychodzimy z klimatyzowanego pomieszczenia na zewnątrz i do niego wracamy. Najczęściej w takiej sytuacji dochodzi do tzw. przewiania organizmu, co może skutkować na przykład bólami stawów, katarem czy też przeziębieniem.

Jak ustawić klimatyzację w lecie?

Najważniejsze, aby utrzymać prawidłową różnicę temperatur pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym klimatem. Ta różnica nie może przekraczać maksymalnie 8 stopni Celsjusza, a więc przykładowo, gdy temperatura na zewnątrz wynosi 30 stopni Celsjusza, w pomieszczeniu zamkniętym nie powinna być ona mniejsza niż 22 stopnie Celsjusza. Gdy czas przebywania osób w klimatyzowanych pomieszczeniach będzie krótszy niż 3 godziny, różnica temperatur nie powinna przekraczać 5 stopni Celsjusza. Jest to związane z konieczną aklimatyzacją osób do warunków panujących w konkretnym otoczeniu.

Serwis klimatyzacji przede wszystkim!

Odpowiednia i właściwie ustawiona temperatura klimatyzacji to jednak nie wszystko. Ważna jest również odpowiednia czystość powietrza. Klimatyzacja, podobnie jak inne urządzenia techniczne, wymaga systematycznego oraz profesjonalnego serwisowania. Regularny przegląd systemu klimatyzacji zapewnia mu wydajną pracę, wpływa na czystość powietrza w pomieszczeniu zamkniętym, a także gwarantuje użytkownikom bardzo dobre samopoczucie w klimatyzowanym wnętrzu. Sytuacja ulega drastycznej zmianie, gdy system klimatyzacji nie jest właściwie oraz regularnie serwisowany. Wówczas takie urządzenie staje się idealnym miejscem do rozwoju bakterii, grzybów oraz innych szkodliwych dla zdrowia człowieka mikroorganizmów. Dodatkowo nieprawidłowo serwisowana klimatyzacja prowadzi do znacznego zmniejszenia wydajności urządzenia, a także powoduje o wiele większe zużycie energii elektrycznej. Serwisowanie systemu klimatyzacji powinno się odbywać przynajmniej dwa razy w roku, inaczej gwarancja na urządzenie może stracić swoją ważność.

strefaklimatyzacji
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 134442
Komentarzy: 21
Obserwują: 10
On-line: 9
Wpisów: 70 Artykułów: 44 Galeria zdjęć: 219
o nas
Karol Fornalczyk - AC Technical Filed Engineer, absolwent Politechniki Wrocławskiej (2011r.), Wydziału Inżynierii Środowiska, kierunek: Inżynieria Środowiska, specjalność: Klimatyzacja Ogrzewnictwo i Instalacje Sanitarne, uzupełniające studia magisterskie oraz ...
o firmie
LG Electronics Air Conditioning Company jest jednym z największych dostawców na światowym rynku systemów klimatyzacji dla Klientów indywidualnych oraz komercyjnych. LG Electronics oferuje gotowe rozwiązania z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), a ...
ARCHIWUM WPISÓW
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 grudzień
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 maj
2015 marzec
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 433
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń