Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
65288 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 21, artykułów: 44, obserwuje: 10

Osiągnęliśmy pełnoletność na polskim rynku klimaty

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Miło mi poinformować, że urządzenia klimatyzacyjne marki LG goszczą na polskim rynku już od przeszło 18 lat, czyli od roku 1998.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Firma LG powstała w 1947 roku jako LG Group. Od 1958 do 1995 roku firma działała pod szyldem Lucky GoldStar Group. W połowie lat 90-tych dotychczasowa nazwa została zmieniona na LG Electronics. Początki urządzeń klimatyzacyjnych LG datowane są na rok 1968, kiedy to koreańscy inżynierowie skonstruowali pierwszy klimatyzator.

Obecnie LG ma do zaoferowania bardzo szeroką paletę modeli klimatyzacji począwszy od prostych urządzeń ściennych, poprzez złożone układy Multi Split, na zaawansowanych systemach klimatyzacji typu VRF z odzyskiem ciepła, systemami VRF ze skraplaczem wodnym oraz pompach ciepła Therma V kończąc.

Systemy klimatyzacji sygnowane marką LG są obecnie jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zaawansowanych technologicznie urządzeń dostępnych na polskim rynku. Urządzenia klimatyzacyjne LG umożliwiają skuteczne obniżenie zużycia energii, gwarantują najwyższą wydajność, a także wysoką efektywność grzewczą oraz chłodniczą systemu.

Głównym celem firmy LG jest przede wszystkim skuteczna „rewitalizacja technologiczna każdego środowiska” na świecie począwszy od prywatnych domów, poprzez budynki komercyjne, na ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych kończąc.

Metody odprowadzania skroplin z systemu klimatyzac

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Sam montaż jednostki wewnętrznej i zewnętrznej klimatyzacji to dopiero połowa sukcesu. Należy również zadbać o prawidłowe wykonanie instalacji odprowadzania skroplin, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia systemu klimatyzacji, pojawienia się nieprzyjemnego zapachu w domu lub mieszkaniu, a nawet do zalania pomieszczeń mieszkalnych, co pociągnie za sobą wysokie koszty remontowe. Kondensat powstający podczas przepływu powietrza przez zimny parownik musi zostać całkowicie odprowadzony z systemu.

Grawitacyjnie i mechanicznie

Wyróżniamy dwie podstawowe metody odprowadzania skroplin z urządzeń klimatyzacyjnych. Pierwszy sposób to odpływ grawitacyjny, który polega na poprowadzeniu instalacji pod kątem co najmniej 1-2% względem podłogi, aby woda mogła płynąć w niej samoistnie. Odpływ grawitacyjny najlepiej sprawdza się w przypadku niewielkich systemów klimatyzacji. Jest to najlepsza i zazwyczaj rekomendowana metoda w takich sytuacjach.

Druga metoda to instalacja mechanicznego odpływu, stosowana, gdy grawitacyjne odprowadzanie skroplin nie jest możliwe. W przypadku takiego rozwiązania stosuje się pompki skroplin, dzięki którym nadaje się wodzie odpowiednie ciśnienie, pozwalające jej pokonać opory przepływu.

Skropliny są zazwyczaj odprowadzane do systemu kanalizacji, rynien lub bezpośrednio na zewnątrz budynku.

Więcej informacji na temat prawidłowej formy odprowadzenia skroplin z systemu klimatyzacji mogą Państwo znaleźć w tym linku: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/porady-eksperta/odprowadzamy-skropliny-z-systemu-klimatyzacji,36.html