Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Najczęstsze błędy podczas montażu i eksploatacji k

Data dodania: 2015-12-21
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl


Montaż systemu klimatyzacji to proces, który zdecydowanie wymaga doświadczenia oraz umiejętności profesjonalnych serwisantów klimatyzacji. Niefachowa instalacja może doprowadzić do nieprawidłowego działania całego systemu klimatyzacji, częstych awarii, a w efekcie do jego uszkodzenia. Dodatkowym minusem z racji nieprawidłowo przeprowadzonej instalacji klimatyzacji jest utrata gwarancji na nią. Prześledźmy najczęstsze błędy popełniane podczas montażu systemu klimatyzacji.

Niewłaściwy dobór mocy

Pierwszą podstawową rzeczą, jaką należy zrobić to zakup odpowiedniego systemu klimatyzacji. Najważniejszym aspektem w tym przypadku jest właściwy dobór stosunku wydajności jednostki wewnętrznej do kubatury wnętrza, czyli odpowiedni dobór mocy chłodniczej klimatyzacji.

Niewłaściwa, zbyt duża moc klimatyzacji zwiększy koszt zakupu urządzenia, a możliwości urządzenia nie zostaną w pełni wykorzystane. Dodatkowo w klimatyzacji będzie często włączać się i wyłączać sprężarka, co w negatywny sposób wpłynie na jej trwałość. Z kolei zbyt mała moc klimatyzacji sprawi, że urządzenie nie spełni oczekiwań użytkownika.

Na właściwą wydajność klimatyzacji składa się wiele czynników i aby uniknąć rozczarowań najlepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalnego instalatora urządzeń klimatyzacyjnych.

Złe umiejscowienie klimatyzacji

Miejsce montażu zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej powinno spełniać kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim urządzenia nie mogą przeszkadzać w użytkowaniu pomieszczeń, zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza oraz być łatwo dostępnymi dla serwisantów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/porady-eksperta/jaka-powinna-byc-prawidlowa-lokalizacja-poszczegolnych-jednostek-systemu-klimatyzacji-typu-split,5.html

Instalacja freonowa bez zabezpieczenia

Instalacja freonowa klimatyzacji powinna być właściwie zabezpieczona na połączeniach, a wszelkie widoczne uszkodzenia mechaniczne izolacji termicznej trzeba zabezpieczyć używając na przykład taśmy termicznej.

Nieodpowiednio wykonane połączenia kielichowe

Połączenia kielichowe to bardzo istotny aspekt w całym systemie klimatyzacji. Niewłaściwie wykonane najczęściej prowadzą do rozszczelnienia całego układu, co skutkuje utratą czynnika chłodniczego. Brak odpowiednich umiejętności przy wykonywaniu połączeń kielichowych może doprowadzić również do powstania uszkodzeń mechanicznych takich, jak zniszczona powierzchnia, nierówna grubość czy też wykonanie krzywego kielicha.

Brak serwisowania

Niewykonywanie okresowych czynności serwisowych wcześniej czy później doprowadzi do spadku jakości oraz wydajności chłodzenia klimatyzacji, a na końcu do poważnej awarii całego systemu. Dlatego tak ważne jest systematyczne wykonywanie przeglądów (co najmniej dwa razy w roku) klimatyzacji przez certyfikowaną firmę serwisową. Fachowy przegląd powinien obejmować m.in.: czyszczenie filtrów jednostki wewnętrznej, czyszczenie lameli parownika oraz skraplacza, sprawdzenie szczelności połączeń układu chłodniczego, pomiar ciśnienia czynnika chłodniczego czy też pomiar wydajności chłodniczej.

Artykuł:  Sezonowa wydajność energetyczna

Data dodania: 2015-12-03
wyślij wiadomość

najwyższa wydajność energetyczna

Systemy klimatyzacji nigdy nie pracują na 100% swojej wydajności. Dlatego też koniecznym stało się zastosowanie metod obliczeń sprawności energetycznej oraz oznakowania takich urządzeń opierając się na sezonowej wydajności ich pracy. Wyliczenia takie uwzględniają różne kombinacje średnich temperatur.

Efektywność energetyczna dla urządzeń chłodniczych jest zazwyczaj mierzona w sztucznych, dostosowanych warunkach. Używa się do tego celu kilku temperatur oceny zarówno dla chłodzenia, jak i grzania. Określa się wówczas eksploatację przy częściowej wydajności urządzeń oraz uwzględnia się energię, która została zużyta przez urządzenia podczas pracy w trybach pomocniczych.

metody obliczeń sezonowej wydajności energetycznej

Współczynniki SEER oraz SCOP, opracowane przez Unię Europejską w dyrektywie ERP, określają realne poziomy efektywności energetycznej oraz wydajności urządzeń klimatyzacyjnych w zależności od konkretnej lokalizacji, na podstawie rzeczywistych warunków użytkowania (z uwzględnieniem pracy urządzeń w trybach dodatkowych). Tym samym wskaźniki te są bardziej zbliżone do realnych osiągów niż choćby wskaźniki EER i COP.

Sprawność sezonowa jest to średnia wydajność energetyczna mierzona z uwzględnieniem realnych wahań temperatury. Klimatyzatory i pompy ciepła LG praktycznie nigdy nie pracują na pełnej swojej wydajności, ponieważ systematycznie dostosowują się do warunków panujących na zewnątrz.

SEER - Sezonowy Współczynnik Efektywności Energetycznej (ang. Seasonal Energy Efficiency Ratio) - oznacza sezonową ocenę efektywności energetycznej w trybie chłodzenia.

SCOP - Współczynnik Sezonowej Efektywności (ang. Seasonal Coefficient Of Performance) - oznacza sezonową wydajność w trybie grzania.

Wpis:  Najnowszy sterownik przewodowy LG

Data dodania: 2015-12-02
wyślij wiadomość

Przedstawiam Państwu zaawansowany sterownik przewodowy LG z 5” kolorowym ekranem dotykowym LCD.

sterownik przewodowy LG

Najważniejsze funkcje sterownika

  • Urządzenie zostało wyposażone w funkcję samodzielnego zarządzania poziomem oszczędności energii. Zastosowano m.in. czasowy limit pracy, monitoring zużycia energii, tygodniowy/miesięczny/roczny monitoring zużycia energii, alarm oraz opcję ustawiania zakresu temperatury.

  • Sterownik posiada zaawansowany programator, dzięki któremu możliwe jest programowanie czasowe/dzienne/tygodniowe/miesięczne/roczne/wakacyjne urządzenia. Możliwe jest również zaprogramowanie wszystkich funkcji jednocześnie, co pozwala na efektywne zarządzanie różnymi okresami czasu.

  • Urządzenie posiada kontrolę 2-punktową, dzięki której temperatura wewnętrzna otoczenia może być kontrolowana poprzez ustawienie dwóch punktów pomiarowych dla trybu chłodzenia i grzania. Zmiana trybu grzania na chłodzenie (i odwrotnie) odbywa się automatycznie w zależności od pomiarów temperatury.

  • Funkcja „Pustego Domu” umożliwia ustawienie temperatur dla chłodzenia i grzania w czasie, gdy pomieszczenie nie jest używane.

  • Projektanci zastosowali wygodny dla użytkownika design sterownika, wyposażając go w pełni dotykowy, intuicyjny interfejs z łatwym do konfiguracji wyświetlaczem LCD.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Artykuł:  Dobieramy moc klimatyzacji w domu jednorodzinnym

Data dodania: 2015-12-01
wyślij wiadomość

klimatyzacja LG


Aby w sposób prawidłowy dobrać moc urządzenia do domu, najlepiej i najbezpieczniej będzie skontaktować się z profesjonalnym instalatorem klimatyzacji. Zbyt duża moc urządzenia podniesie koszt jego zakupu, a możliwości systemu klimatyzacji nie zostaną w pełni wykorzystane. Moc systemu klimatyzacji oblicza się dwiema metodami:

  • Orientacyjną wskaźnikową – tą metodą może posłużyć się praktycznie każdy, jednak jest to metoda (jak sama nazwa wskazuje) orientacyjna i podaje jedynie przybliżoną wartość schłodzonego powietrza dla danej powierzchni, która może okazać się niewystarczająca lub zbyt duża. Dokładny opis tej metody mogą Państwo znaleźć pod tym linkiem: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/porady-eksperta/jak-prawidlowo-obliczyc-moc-chlodnicza-urzadzenia-kilka-metod,4.html

  • Dokładną – w tym przypadku potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie komputerowe, które pozwala już na uzyskanie dokładnych wyników potrzebnej nam mocy klimatyzacji. Oczywiście takim oprogramowaniem dysponują jedynie instalatorzy urządzeń klimatyzacyjnych. Można także posłużyć się specjalnymi kalkulatorami internetowymi, które są ogólnie dostępne i darmowe.

Na wielkości mocy chłodniczej klimatyzacji ma wpływ wiele czynników odnośnie pomieszczenia, w którym urządzenie ma pracować. Są to m.in. takie cechy, jak:

  • grubość i materiał z jakiego są wykonane ściany wewnętrzne i zewnętrzne pod względem przewodności cieplnej,

  • liczba i powierzchnia okien, a także ich położenie względem kierunku stron świata,

  • lokalizacja pomieszczenia (np. parter, piętro czy też poddasze),

  • oświetlenie, jako źródło ciepła, jego rodzaj oraz ilość,

  • liczba podłączonego i działającego sprzętu RTV/AGD, które podwyższa temperaturę w pomieszczeniu (np. lodówka, telewizor, komputer),

  • liczba osób przebywających na stałe w danym pomieszczeniu,

  • rodzaj przeznaczenia pomieszczenia (do odpoczynku czy w celu wykonywania jakiejś pracy),

  • i wiele innych.

blog budowlany - mojabudowa.pl


strefaklimatyzacji
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 134442
Komentarzy: 21
Obserwują: 10
On-line: 9
Wpisów: 70 Artykułów: 44 Galeria zdjęć: 219
o nas
Karol Fornalczyk - AC Technical Filed Engineer, absolwent Politechniki Wrocławskiej (2011r.), Wydziału Inżynierii Środowiska, kierunek: Inżynieria Środowiska, specjalność: Klimatyzacja Ogrzewnictwo i Instalacje Sanitarne, uzupełniające studia magisterskie oraz ...
o firmie
LG Electronics Air Conditioning Company jest jednym z największych dostawców na światowym rynku systemów klimatyzacji dla Klientów indywidualnych oraz komercyjnych. LG Electronics oferuje gotowe rozwiązania z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), a ...
ARCHIWUM WPISÓW
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2015 grudzień
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 maj
2015 marzec
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 436
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 409
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 137
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń