Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
65336 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 21, artykułów: 44, obserwuje: 10

Korzystny elektroklimat, czyli jonizator w klimaty

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

jonizator LG

Klimatyzatory marki LG są wyposażone w najnowocześniejsze systemy filtracyjne, których głównym zadaniem jest skuteczne usuwanie z powietrza wszelkich bakterii, wirusów oraz innych mikroorganizmów mających negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jednym z najważniejszych elementów systemu filtracyjnego klimatyzacji LG jest jonizator.

Korzystne jony ujemne

Powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych jest zbiorem ładunków elektrycznych, które oddziałują na nasze organizmy. Cząsteczki powietrza, tzw. jony, nie są obojętne, lecz naładowane dodatnio albo ujemnie. W środowisku naturalnym, czyli najzdrowszym dla nas, przeważają ładunki ujemne. Jednak coraz częściej powietrze nas otaczające jest zjonizowane dodatnio przez pola elektromagnetyczne emitowane m.in. przez monitory komputerów, telewizory czy też drukarki. Jonizatory powietrza w klimatyzacji to urządzenia, które powodują wytwarzanie korzystnych dla organizmu ludzkiego jonów ujemnych i dobrze wpływają na tzw. elektroklimat w pomieszczeniach mieszkalnych.

Przebywanie w otoczeniu dodatnio zjonizowanym powoduje u  nas osłabienie, znużenie, zmniejszenie wydajności fizycznej oraz spadek odporności psychicznej. Dlatego też korzystanie z klimatyzacji LG wyposażonej w wysokiej jakości jonizator ma tak duże znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Urządzenie to zobojętnia jony dodatnie, wytwarzając jednocześnie jony ujemne. Jonizatory LG posiadają ponad 2 miliony spolaryzowanych jonów, które neutralizują niebezpieczne substancje znajdujące się w powietrzu.

Więcej na temat jonizatora LG można przeczytać tutaj: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/porady-eksperta/jakie-zadania-pelni-jonizator-w-klimatyzatorze,8.html

Sprawdzajmy szczelność systemu klimatyzacji!

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

klimatyzacja LG

Próba szczelności klimatyzacji to najważniejszy test całego systemu przed ostatecznym uruchomieniem instalacji. Nieszczelny system może doprowadzić do zniszczenia urządzenia, a w skrajnych przypadkach nieść również zagrożenie dla ludzkiego życia. Podpowiadamy, jak skutecznie sprawdzić szczelność systemu klimatyzacji.

Uszkodzenie sprężarki

Przeprowadzenie próby szczelności układu klimatyzacji to czynność narzucona prawnie, która musi być wykonana na każdej nowo uruchamianej, a także odnawianej instalacji klimatyzacyjnej. Nieszczelność systemu może doprowadzić do niedoboru czynnika chłodniczego, zmiany jego parametrów termodynamicznych lub też spowodować problemy z ubytkiem oleju smarnego. W efekcie może się wiązać z poważną awarią i uszkodzeniem sprężarki. W sytuacji, gdy ma miejsce nieszczelność instalacji, uszkodzenie całego systemu może nastąpić w wyniku zasysanego powietrza, które mieszając się z freonem będzie powodować nierównomierną pracę sprężarki, a nawet może doprowadzić do jej spalenia lub zatarcia.

Sprawdzamy szczelność układu

Szczelność połączeń instalacji sprawdza się napełniając ją azotem lub innym obojętnym gazem szlachetnym. W systemach klimatyzacji typu Split i Multi Split ciśnienie wewnętrzne wynosi około 2,8 – 3,0 MPa. Zawsze należy sprawdzić ciśnienie pracy systemu klimatyzacji w dokumentacji techniczno-ruchowej, na tabliczce znamionowej urządzenia lub też sprężarki. Aby mieć pewność co do prawidłowego przeprowadzenia próby szczelności systemu klimatyzacji, najlepiej zlecić to zadanie profesjonalnym serwisantom.

Więcej informacji na temat próby szczelności systemu klimatyzacji można znaleźć pod tym linkiem: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/porady-eksperta/jak-sprawdzic-szczelnosc-systemu-klimatyzacji,9.html