Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

offlinestrefaklimatyzacji blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
46823 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 20, artykułów: 44, obserwuje: 9

Pompa ciepła w układzie monoblok

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Pompa ciepła THERMA V LG, jako pompa ciepła powietrze-woda, to specjalnie zaprojektowane urządzenie dedykowana do nowych oraz modernizowanych obiektów mieszkalnych, w których uwzględniona została zaawansowana technologia grzewcza oraz wysoka energooszczędność. Podstawowym urządzeniem w systemie THERMA V LG jest jednostka zewnętrza, która odpowiada za prawidłową pracę całego układu grzewczego.

Wiele źródeł ciepła

Pompa ciepła THERMA V od LG jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla domu mieszkalnego. Pozwala ona na uzyskiwanie energii cieplnej z powietrza zewnętrznego również wtedy, gdy temperatura powietrza zewnętrznego jest minusowa. Pompa ciepła jest w stanie nie tylko ogrzać wszystkie pomieszczenia mieszkalne, ale również pozwala na skuteczne zagospodarowanie ogrzewania podłogowego czy tez dostarczenie ciepłej wody do wielu źródeł w całym obiekcie.

Sercem pompy ciepła THERMA V LG jest jednostka zewnętrzna zarówno w systemie monoblok, jak i split. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest jednostka zewnętrzna monoblok, która pełni jednocześnie funkcję modułu hydraulicznego w całym systemie.

Jak to działa?

Jednostka zewnętrzna THERMA V LG w układzie monoblok czerpie energię cieplną z powietrza, a następnie, za pośrednictwem wymienników ciepła oraz krążącego w nich czynnika chłodniczego, przekazuje ją do obiektu mieszkalnego. Energia cieplna pozyskana w jednostce zewnętrznej przekazywana jest w wyniku konwekcji na wymienniku płytowym wodzie, która gromadzona w zasobniku ciepłej wody użytkowej wspomaga ogrzewanie podłogowe, grzejniki w całym domu oraz dostarcza ciepła wodę do konkretnych pomieszczeń.

Pompa ciepła THERMAV LG posiada funkcję automatycznego sterowania pogodowego, dzięki czemu odpowiednio dostosowuje temperaturę wody do temperatury panującej na zewnątrz. W momencie, gdy temperatura na zewnątrz spada, pompa ciepła LG zwiększa swoją wydajność, utrzymując tym samym temperaturę wewnątrz obiektu na tym samym poziomie. Dzięki inteligentnej technologii kontroli ciśnienia oraz temperatury czynnika chłodniczego możliwe jest szybsze i bardziej precyzyjne reagowanie urządzenia na zmiany obciążenia.

Awaryjne działanie

Pompa ciepła THERMA V nawet, gdy ulegnie niespodziewanej awarii, nadal jest w stanie zapewnić odpowiednie ogrzewanie w obiekcie mieszkalnym do momentu przyjazdu profesjonalnego serwisanta tego typu systemu. W takim przypadku, o ile usterka nie jest bardzo poważna, pompa ciepła przechodzi w tryb działania wymuszonego grzania, natomiast, gdy awarii uległ któryś z głównych elementów odpowiedzialnych za prace całego systemu, wówczas załącza się grzałka elektryczna, która skutecznie podtrzymuje temperaturę powietrza w całym budynku do czasu naprawy układu.

Pompa ciepła od LG w układzie monoblok gwarantuje odpowiednie ciepło we wnętrzach domu, bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz obiektu. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w domach jednorodzinnych, budynkach użytkowych, a także w obiektach użyteczności publicznej oraz wielu innych.


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48300
Liczba wpisów:206240
Liczba komentarzy:871637
Liczba zdjęć:761301
Użytkownicy online:343