Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

offlinestrefaklimatyzacji blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
45438 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 20, artykułów: 44, obserwuje: 9

Jaka jest rola profesjonalnego serwisu?

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Jedno z pytań, jakie się pojawia po zakupie klimatyzacji, dotyczy uzasadnienia konieczności wykonywania przeglądów. Przecież skoro urządzenie zostało prawidłowo zamontowane i działa bez zarzutu to nie ma podstaw do ingerowania w jego struktury.  Otóż nic bardziej mylnego. Dzięki klimatyzacji możemy utrzymać optymalne parametry powietrza w pomieszczeniu jakimi są temperatura i wilgotność, przez co tworzymy odpowiednie warunki komfortu cieplnego zarówno w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie jak i we wszelakich procesach technologicznych czy produkcyjnych. Dlatego bardzo ważną kwestią jest utrzymanie tych urządzeń w jak najlepszej kondycji, tak żeby ich praca nie stwarzała zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzi i innych maszyn przebywających w ich pobliżu.


Jeżeli użytkujemy klimatyzator, do którego serwis już dawno nie zaglądał, musimy zdawać sobie sprawę, że jesteśmy narażeni na ataki bakterii i grzybów zawartych w powietrzu wydmuchiwanym z parownika. Dzieje się tak dlatego, iż para wodna zawarta w powietrzu przepływającym przez zimny wymiennik, wykrapla się na jego powierzchni i spływa do tacki skroplin, gdzie zgromadzona w ten sposób woda w połączeniu z wysoką temperaturą klimatyzowanego pomieszczenia, sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni.


Dodatkowo pamiętajmy również o tym, iż powietrze przepływające przez wymiennik zawiera duże ilości cząstek kurzu i innych zanieczyszczeń, które w większości wyłapywane są przez filtry, jednak część i tak osiada na lamelach skutecznie zmniejszając powierzchnie przepływu przez wymiennik. W konsekwencji wydajność urządzenia spada, a ciśnienie w układzie wraz z temperaturą wzrasta, powodując tym samym dodatkowe obciążenie sprężarki, przez co możemy zaobserwować większy pobór mocy oraz, co się z tym wiąże, wyższe rachunki za energię. Nie trudno się także domyślić, że żywotność takiego systemu znacząco maleje, a rośnie natomiast ryzyko wystąpienia awarii sprężarki.

 

Karol Fornalczyk


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:46389
Liczba wpisów:204835
Liczba komentarzy:865964
Liczba zdjęć:755324
Użytkownicy online:523