Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

offlinestrefaklimatyzacji blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
46866 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 20, artykułów: 44, obserwuje: 9

Sprawdzajmy szczelność systemu klimatyzacji!

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

klimatyzacja LG

Próba szczelności klimatyzacji to najważniejszy test całego systemu przed ostatecznym uruchomieniem instalacji. Nieszczelny system może doprowadzić do zniszczenia urządzenia, a w skrajnych przypadkach nieść również zagrożenie dla ludzkiego życia. Podpowiadamy, jak skutecznie sprawdzić szczelność systemu klimatyzacji.

Uszkodzenie sprężarki

Przeprowadzenie próby szczelności układu klimatyzacji to czynność narzucona prawnie, która musi być wykonana na każdej nowo uruchamianej, a także odnawianej instalacji klimatyzacyjnej. Nieszczelność systemu może doprowadzić do niedoboru czynnika chłodniczego, zmiany jego parametrów termodynamicznych lub też spowodować problemy z ubytkiem oleju smarnego. W efekcie może się wiązać z poważną awarią i uszkodzeniem sprężarki. W sytuacji, gdy ma miejsce nieszczelność instalacji, uszkodzenie całego systemu może nastąpić w wyniku zasysanego powietrza, które mieszając się z freonem będzie powodować nierównomierną pracę sprężarki, a nawet może doprowadzić do jej spalenia lub zatarcia.

Sprawdzamy szczelność układu

Szczelność połączeń instalacji sprawdza się napełniając ją azotem lub innym obojętnym gazem szlachetnym. W systemach klimatyzacji typu Split i Multi Split ciśnienie wewnętrzne wynosi około 2,8 – 3,0 MPa. Zawsze należy sprawdzić ciśnienie pracy systemu klimatyzacji w dokumentacji techniczno-ruchowej, na tabliczce znamionowej urządzenia lub też sprężarki. Aby mieć pewność co do prawidłowego przeprowadzenia próby szczelności systemu klimatyzacji, najlepiej zlecić to zadanie profesjonalnym serwisantom.

Więcej informacji na temat próby szczelności systemu klimatyzacji można znaleźć pod tym linkiem: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/porady-eksperta/jak-sprawdzic-szczelnosc-systemu-klimatyzacji,9.html


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48351
Liczba wpisów:206237
Liczba komentarzy:871831
Liczba zdjęć:761467
Użytkownicy online:341