Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

offlinestrefaklimatyzacji blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
45440 odwiedzin | wpisów: 70, komentarzy: 20, artykułów: 44, obserwuje: 9

Efektywne użytkowanie klimatyzacji w upalne dni

autor: strefaklimatyzacji blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Zbliża się okres letni, a więc czas największych upałów. Dla tych wszystkich użytkowników, którzy w tym okresie korzystać będą z dobrodziejstw klimatyzacji, podaje kilka istotnych wskazówek odnośnie prawidłowej i wydajnej eksploatacji klimatyzacji. Pozwolą one zachować zdrowie użytkowników oraz uniknąć nadmiernych wydatków związanych z nieprawidłową eksploatacją klimatyzacji.


1. Korzystając z klimatyzacji należy pamiętać, aby okna i drzwi w pomieszczeniu, w którym pracuje klimatyzacja, były zamknięte, tak aby ciepłe powietrze z zewnątrz nie dostawało się do wnętrza pomieszczeń. Warto również zasłonić okna roletami lub żaluzjami, ograniczając w ten sposób dostęp promieni słonecznych do wnętrza. Przestrzegając tych wskazówek będziemy mogli utrzymać stałą temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Pozwoli to również zniwelować do minimum konieczność załączania się klimatyzacji, co przełoży się w znaczący sposób na niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej.


2. Należy unikać ustawiania pracy klimatyzatora na możliwie najniższą wartość temperatury. Różnica temperatur między środowiskiem zewnętrznym a pomieszczeniem klimatyzowanym nie powinna przekraczaj 5-7oC. W przypadku, gdy ta różnica jest większa, możemy w łatwy i szybki sposób nabawić się przeziębienia, a w drastycznych przypadkach nawet szoku termicznego.


3. Pamiętajmy, że optymalna temperatura dla tzw. komfortu cieplnego człowieka mieści się w przedziale 23-26oC, przy zachowaniu wilgotności powietrza na poziomie 40-60%.


4. Podczas użytkowania klimatyzacji w upalne dni ważna jest również odpowiednia prędkość nawiewu powietrza. Powinna ona wynosić maksymalnie 0,2 m/s. Większa prędkość spowoduje powstawanie przeciągów, które mogą wywołać dotkliwy dyskomfort termiczny, bóle głowy i tym podobne dolegliwości.


5. Bardzo istotna jest odpowiednia konserwacja klimatyzacji, szczególnie jednostki wewnętrznej. Znajdujące się w powietrzu różnego rodzaju zanieczyszczenia najczęściej osadzają się na filtrach oraz lamelach jednostki wewnętrznej. Należy systematycznie przeprowadzać prace konserwacyjne całego systemu klimatyzacji, by uniknąć negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla użytkowników oraz zapewnić prawidłowe działanie całego systemu.


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:46389
Liczba wpisów:204835
Liczba komentarzy:865964
Liczba zdjęć:755324
Użytkownicy online:491